Tığ İşi Harika Yatak Örtüsü Modelleri

Rengarenk yatak örtüsü modeli yapmak ister misiniz? Eğer ilgileniyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz. 2 tane model vereceğiz arkasından da çok güzel modelleri barındıran bir galeri hazırladık sizler için. Galerimiz den aldığınız modellerle de uygulama yapabilirsiniz. Kolay gelsin.
Öncelikle kullanacağınız ip rengini ve ipin kalınlığını ayarlayınız ve tabii işleyeceğiniz tığı da ayarlayınız. İpinizi ayarladınız, ipinizin kalınlığına göre tığı ayarladınız artık modelimize başlayabiliriz.
Öncelikle yedi zincir çekelim ve içini 16 sıra trapzan dolgu yapalım, ikinci sıraya geçince her deliğin içine altı ip çekelim ve bir kerede hepsini kapatalım. Bu işlemle fıstık modeline başlangıç yapmış olacaksınız. Fıstık modelini yaparken dikkat etmeniz gereken nokta hiç zincir çekmeden bu işlemi yapmanız. Ve on altı fıstık uygulaması olması gerekmektedir ikinci sırada. Üçüncü sıraya geçince alttaki her boş alanı dört tane tek seferde örülen trapzan ile örelim. Dördüncü sırada son sıraya gelmiş oluyoruz, bu sırada her deliğin içine tek tek üç trapzan örelim ve aralarda yine zincir çekilmeden yapılacak. Köşelere geldiğinizde her deliğin içine yine üç trapzan ve iki zincir çekip yine üç trapzan yapalım ve bu uygulamayı dört tarafına yapalım ve modeli bitirelim. Bu şekilde motifleri yapalım, ve daha sonra tüm motifleri birleştirelim. Bu kadar basit, iyi günlerde kullanınız.

fıstık modeli nasıl yapılır

MALZEMELER:Renkli İplikler, 9 Numara Tığ

YAPILIŞI:12 Zincir çekip halka oluşturalım halkanın içine 12 direk batalım.
Farklı bir renk alıp direklerin arasına 2 li trabzanlar yapalım.
Tekrar farklı bir renk ile 3 lü trabzanlar yapalım.
Şimdiki sırada ise 5 er zincir çekip dolgular arasına batalım.
Son sırayı çektiğimiz zincirlerin içine bi balık sırtı bi dolgu şeklinde örüp bitirelim.
Yatağımızın boyutuna göre motifler döküp bir birine ekleyip kenarına oya yapıp bitirelim.

Yatak Örtüsü Anlatımı Nasıl Yapılır Yapılışı Modeli

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica