Saç Boyası Yaparken Nelere Dikkat Edelim?

İki çeşit boya vardır, kimyasal boya ve bitkisel boyalar. Bitkisel boyaların beyaz kapama oranı %50 % 70 arası olduğu için yüzde yüz beyazları olanlara bitkisel boyaları tavsiye etmiyoruz. Çünkü daha çabuk akıyor daha çabuk beyazlar çıkıyor, yüzde yüz beyazları olanlara kimyasal boyaları tavsiye ediyoruz. Çünkü kimyasal boyalar daha çok tutuyor ve daha az akıyor. Bitkisel boyalar ısı ile çalışıyor, kimyasal boyalar normal çalışıyor. Bitkisel boyaları evde yapabilir misiniz eğer ısı kullanabilirseniz evde kendiniz boyayabilirsiniz. Saçlarınızda %50 beyaz varsa kuaför salonlarında da tercih edebilirsiniz, ama beyazınız çok fazla ise kimyasal boya kullanmalısınız, bitkisel boyalar, kimyasal boyalara göre biraz daha pahalıdır birde bitkisel boyalar, kimyasal boyalara göre sacı daha canlı ve parlak yapacaktır. Hamile kadınların bitkisel boyaları tercih etmelidir, çünkü amanyok etkisi çok düşük olduğu için hamile kadınlara bitkisel boyaları tercih etmelerini öneririz.

Saç rengimize karar verirken nelere dikkat edelim?

Saç rengimizi, belirlemeden önce, giyim tarzımızı, makyaj stilimizi, ve yaptığımız iş ortam düşünerek karar vermeliyiz. Eğer saçınızı açık renk yapmayı düşünüyorsanız, makyaj yapmayı seven biri olmalısınız. Bu arada saç rengi tenime gider mi düşünmeden saç renginizi asla değiştir meyiniz. Bir hafta öncesinden gerekirse bir anket gibi bir şey yapın öneriler alın öyle karar verin saç renk değişimine. Esmer tenli kişiler çok acık saç tonlarını seçmemelidir, kahverengi tonları, yumuşak ve kumral tonlar yakışır. Beyaz tenli kadınlar, acık tonları ve bakır tonlarını kullanabilirler. Eğer esmer tenli iseniz, saçlarımı açmak istiyorum diyorsanız kumral renge boyadıktan sonra balyaj attırarak kullanabilirsiniz. Renkli giyinen kadınlar, bakır ve kızıl tonları tercih edebilirsiniz. İşiniz gereği resmi kıyafet giyiyorsanız eğer, acık ton kullanmak sizin için biraz zor olur.

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica