Porselen Makyaj

Porselen makyajla barbie bebeğe dönüşebileceğinizi ve bunun için yapmanız gerekenlerin çok basit olduğunu biliyor muydunuz? Porselan hakkında aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.
Porselen makyaj denilince aklımıza ağır kapatıcılarla yapılan bir makyaj tekniği geliyor akla. Bu Uygulanılan teknik sanılanın aksine sizin bildiğiniz gibi ağır bir makyaj tekniği değildir. Bu teknik, yüzünde izler (sivilce izleri veya yara izleri) bulunan insanlar kullanır çoğunlukla.

Porselen Makyaj yapmanın temel amacı, doğallığı yakalamak, yüzümüzde hiç makyaj yokmuş izlenimi olmalı Porselen Makyaj yapılıp bittikten sonra, bu yüzden profesyonel kişilece yapılmalı.

porsenel makyaj nedir

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Porselen makyajda dikkat edilmesi gereken birkaç önemli noktalar var. Her şeyden önce pudra ve fondoteninizin cildinizle olan renk uyumuna önem vermelisiniz. Bu tür ürünler kullanıldığında ciltte dogal bir görünüm meydana gelmezse porselen makyaj amacına ulaşamaz. Cildinizi şeffaf pudrayla makyaja hazır hale getirdikten sonra cilt kusurlarınızı kapatıcınızla örtün. Daha sonra makyajınızın amacına göre ışık vermek istediginiz bölgeleri belirleyin. Gece makyajında ısık elmacık kemıklerının üstünde toplanırken gelin makyajında gelinliğin ve sacın modeline göre farklılık gösterır.

 

Saçınızın vereceğı gölgelerle makyajınızın ısığı gölgelenebilir ya da gelinliğiniz çok sadeyken yuzunüz abartılı bir hal alabilir. bu yüzden size önerim sac provanıza duvakla birlikte gitmeniz ve o anı fotograflayarak makyözünüze bu fotgrafınızı vermeniz. boylelıkle golgelerın nerden geldıgı bılınerek makyaj tamamlanır.dugununuz gunduz ve acık havadaysa makyajınızın mutlaka gun ısıgıyla birebir bir mekanda uygulanması gerekır. spotların fazla oldugu aydınlık mekanlar ıcın yapılacak makyajlarında birebir ısık altında yapılması onemli bir ayrıntıdır. (BKZ: Kalıcı Makyaj)

makyaj (1)
porselen makyaj Kryolan ürünlerinin kullanımı şart degildir, çıkarması gerçekten caba ister.kullanmak için de genelde profesyoneller tercih eder. Çünkü hata götürmez. fondoteninin ben gündüz kullanımını hiç önermiyorum çünkü çok yoğun bir ürün.gelin makyajında düğün eğer geceyse önerebilirim çünkü ışıkların verdiği gri tonu normal hale döndurebilir.ürunün avantajı çok ince bir pudrayla sabitleyecek olmanız. böylece yüzünüzün üstünde pudra tabakası oluşmaz. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi, bu makyajı uzman kişiler yapmalıdır, çünkü makyajın çıkartılması zahmetli bir iş. Şayet hassas bir cildiniz varsa uzak durmanız gerektiğini düşünüyoruz.

Aşağıda porselen makyajın renk çeşitlerini sizler için listeledik.

makyaj-renkleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica