Maden Suyunun Faydaları

Bu yazımızda : Maden Suyunun Faydaları, maden suyu faydalımı ?,  maden suyu böbrek üzerinde etkileri, maden suyu etkileri, dogal maden suyu, maden suları yani kısaca , maden suyu yararlı mı zararlı mı  tartışması nı yapacağız

 

Maden sularının oluşumu, maden suları içeriklerinde bulunan bütün mineraller ve karbondioksit gazı ile birlikte yer altında bulunan çatlaklar arasından kendine yol açarak yeryüzüne çıkar. Maden suları tamamen doğal özelliklere sahiptir. Maden suyu ve maden sodası arasında fark vardır ve bu farka dikkat edilmelidir.  Maden sodaları yapay olarak Üretilir.Yapay minerallerin ise vücuda katkısı sınırlı olduğundan doğal mineral deposu olan maden suları Maden sodaları na göre  her daim ilk tercih olarak kullanılmalıdır. Maden suyunun içerigi oldukça zengindir, kalsiyum ve flüorür gibi minerallerin faydaları göz önüne alındığında yaşlılar, çocuklar ve bayanların maden suyunu bolca tüketmeleri kendileri için oldukça faydalı olacaktır. Miktar olarak belirtmek gerekirse maden suyunun her gün 2 litre su ile birlikte alınması tavsiye edilir
maen suyunun faydaları

Vücut sağlığı açısından maden suyunun birçok faydaları vardır. Vücuda zararları veya yan etkileri ise  yok denecek kadar azdır. Özellikle gelişme çağındaki çocukların   kalsiyum, demir, çinko, florür  vb  gibi maddelere yetişkinlerden daha çok ihtiyaç duymaları nedeniyle bolca kullanmaları gayet faydalı olacaktır.

Maden suyunun içerisinde bulundurduğu mineraller cilt  içinde gayet faydalıdır. Düzenli su veya maden suyu tüketmeyenlerde  böbrek taşı oluşma hızı normalin üzerindedir.

Maden suyunun cilde faydaları nelerdir?

Cildi yeniler, eski derinin atılmasına ve yeni taze bir cilt oluşmasına yardım eder.
Zaman içinde biriken, zararlı bakterilerini temizler.
Ciltteki siyah noktaları temizler ve tıkalı gözenekleri temizler.
Ciltte biriken, yağ ve kiri temizler.
Maden suyunu kullanmak için, önce cildimizi ılık bir su ile yıkayıp (cildinize uygun olan bir sabun ile) iyice durulayınız.  Daha sonra kurulayıp bir pamuk yardımı ile maden suyunu cildinize uygulayın. Sonra kağıt havlu ile kurulayınız.

Maden Suları ne zaman zararlı olur konusunda ise her şey de olduğu gibi aşırıya kaçıldığında bir takım zararları olabilmektedir.

Maden Suyunun Faydaları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. merve dedi ki:

    bende sodadan burun kıvırıyodum iyi mi :(

Sayfa başına git
Yandex.Metrica