Lazer Epilasyonun Dezavantaj ve Yan Etkileri Nelerdir?

 

  • Lazer epilasyon yaptıran bütün kişilerde sonuçlar aynı hız ve kalitede olmayabilir. Çünkü lazer epilasyondaki başarı oranı her ne kadar lazer epilasyon merkezine bağlı ise de en büyük etken kişinin kıl rengi, kıl yapısı ve kıl yoğunluğudur.
  • Lazer epilasyon sonucunda tüylerden kalıcı olarak sonsuza kadar kurtulma imkânı sağlansa da ender de olsa bazen tekrar kıllanma nüksedebilir. Bunun en büyük sebebi kişinin lazer epilasyon sonucunda geriye kalan renksiz zayıf bebe kılı denen tüycükleri koparmaya başlayarak kalınlaştırıp görünür hale getirme ile onları alayım derken diğer ince görünmeyen tüycükleri de güçlendirmesidir.

lazer-epilasyon-300x198

  • Lazer epilasyon ile tüylerden kurtulmak en büyük zorluk yüz bölgesinde yaşanır. Çünkü yüz bölgesindeki tüycükler çok açık renkte ve ince yapıdadırlar ve doğal olarak lazer ışınları yüz bölgesindeki tüycükleri pek okuyamayabilir. Bu sebeple yüz bölgesinde lazer epilasyondaki başarı oranı için 10 seans kadar devam etmek gerekebilir.
  • Bronzlaşmış bir cilde lazer epilasyon kesinlikle yapılmaz, ola ki yaptırdınız cilt lekelerine de hazırlıklı olmanız gerekiyor.
  • Lazer epilasyon, aslına bakarsanız son derece güvenli bir sistemdir. Ancak sağlık bakanlığından izinli, ruhsatlı bir lazer epilasyon merkezine gitmez iseniz cildinizde belli çaplarda cilt yanıkları veya yaralar oluşabilir.
  • Lazer ışınları gözlere zararlı ışınlar olduğu için gerek siz gerek lazer epilasyonu yapan uzmanın mutlaka koruyucu gözlük takması gerekir aksi halde göz rahatsızlıkları yaşabilirsiniz.
  • Sedef hastalığı gibi cilt hastalıkları olan kişilerin lazer epilasyon yaptırması son derece sakıncalıdır zira hastalığın seyrini hızlandırabilir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica