Lazer epilasyon nedir?

Lazer ışınları, en kısa ve en net anlatımıyla, tek dalga boyunda yoğunlaşan ışık diye ifade edilebilir. Lazer ışınları belli dalga boyları ile koyu renkli maddelere yoğunlaşır ve bu maddelere enerjisini aktararak ısı enerjisine dönüşürler.

Lazer ışınlarının bu özelliğinden faydalanan uzmanlar bu özelliği sayesinde son 40 yıldır tıp alanında çok büyük adımlar atılmıştır.

lazer-epilasyon-hakkinda-300x299

Lazer ışınlarının son yıllardaki kullanım alanlarından biride epilasyon alanında açtığı çığırdır. Çok kısa sürede kişilere istenmeyen tüylerinden neredeyse sıfır acı ile hayatları boyunca kurtulma imkânı sağlayan lazer epilasyon uygulaması son derece faydalı bir alan yaratmıştır.

Örneğin çoğu bayanın ilk tercihi olan koltuk altı lazer epilasyon uygulaması, toplamda 5 dakika gibi kısa bir süreçle bitiyor. Acı yok denecek kadar az, farz edin sivrisinek ısırığı hatta o kadar bile hissetmiyorsunuz. Bir seans 5 dakika sürdüğü gibi ortalama 4-5 seans da koltuk altı tüylerinden kurtulmaya yetiyor. Her seans arası da 30 ila 45 gün olduğunu düşünürsek ayda 1 kez 5 dakika ayırarak en fazla 5 ayda ömür boyu tüy sorununuz kalmıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica