Lazer Epilasyon Hakkında En Çok Merak Edilenler

Lazer Epilasyon Hakkında En Çok Merak Edilenler

Lazer epilasyon ile vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak oldukça kısa bir sürede ve hiç acısız diye tabir edilebilen bir uygulama ile kurtulabilirsiniz. Lazer ışınlarının cilt altına direk inmesiyle, kıl köklerine temas etmesi ile kıl kökleri lazer ışınlarına maruz kalarak sonsuza kadar yok olabiliyor. Yalnız dikkat ermeniz gereken husus, lazer epilasyon yaptırmadan önce doktorunuza hormon sorununuz ve herhangi bir cilt rahatsızlığınız var ise bilgi vermeniz gerektiğidir. Çünkü mevcut bir cilt hastalığınız var ise doktorunuzun size lazer epilasyon yanında medikal bir tedavide uygulaması gerekebilir.

lazer_epilasyon-225x300

Lazer Epilasyon Başarı Oranı Nedir?

Lazer epilasyondaki başarı oranı iki ana etkene bağlıdır:

1)    Lazer epilasyon merkezi

2)    Lazer epilasyon yaptıracak kişinin tüy yapısı, tüy rengi, tüy sayısı, cilt rengi

Lazer epilasyon merkezinin lazer epilasyon uygulamasındaki başarıya olan etkisine değinmek gerekirse;

Lazer epilasyon merkezinde kullanılan lazer epilasyon cihazlarının markaları, lazer epilasyonu uygulayan kişinin bu işin eğitimini almış alanında uzman olması, uygulanan lazer ışınlarının kuvvet gibi bazı etkenler yaptırdığınız lazer epilasyonunun başarıya ulaşmasında etkin rol oynar.

Lazer epilasyonda başarılı sonuca ulaşmakta kişinin etkisi ise;

Tüy renginin koyuluğu; zira koyu renk tüylerde lazer ışınları çok başarılı iken açık renk ince yapılı tüylerde lazer ışınlarının okuyamama sorunu olabiliyor.

Tüy yapısının yoğunluğu; lazer epilasyon uygulanacak bölgedeki tüylerin sayıca çokluğu ya da azlığı lazer epilasyon seans sayısının da çoğalmasına ya da azalmasına neden olabiliyor.

Lazer Epilasyon Seans aralıkları nedir?

Lazer epilasyon uyulmasında iki seans arasındaki sürenin ortalama 30 ila 45 gün civarı olması en iyi süredir. Zira 30 günde önce giderseniz bazı tüyler tam çıkmadığı için lazer ışınları tarafından görülemeyebilir, 45 günden geç giderseniz bazı tüylerin kökleri çok kuvvetlendiği için lazer ışınlarının kırma gücü azalabilir.
Lazer Epilasyon Kimlere uygulanabilir?

13 yaşını geçmiş ve sedef hastalığı gibi cilt hastalığı olmayan, hamile olmayan, bronzlaşmamış herkese lazer epilasyon uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Dikkat edilmesi gerekenler

Lazer epilasyon yaptırmaya gideceğiniz günden önceki 2 hafta boyunca tüylerinizi epilatör, ağda, cımbız gibi kökten alan yöntemleri bırakmalısınız ve lazer epilasyon yaptırdıktan sonraki birkaç gün de güneş ışınlarından uzak durmalısınız.

Lazer Epilasyon Hakkında En Çok Merak Edilenler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ceysu G. dedi ki:

    merhaba benim size sorum şu yüzümdeki ince tüylere lazer yaptırdım fakat bu tüyler giderek kalın ver sert çıkmaya başladı yüzüm çok kötü bir hal aldı .buda beni çok üzüyor lazere devam edersem sonradan sertleşen bu kıllar yok olurmu. 3 seans gittim önce ki iki senası aynı kişi uyguladu fakat son seansta başka biri yaptı ondan sonra yüzümdeki kıllanma çogaldı. lazere devam etmelmimiyim. bilgileriniz için şimdi den tşkler

Sayfa başına git
Yandex.Metrica