Kuzu Kapama

Et yemeği kolay, kolay kimsenin hayır diyemeyeceği yemeklerdendir. İşte bunlardan biri olan harika kuzu kapama tarifini paylaşmak istiyorum sizlerle. Sofralarda ziyafet var. Pratik ama çok lezzetli bir et yemeği tarifi.

Malzemeler

1 kilogram kemikli kuzu kol

10-15 tane arpacık soğan

8-9 adet yeşil soğan

Bir tutam taze nane

3-4 adet marul yaprağı

Tuz

Karabiber

kuzu-kapama

Kuzu Kapama Tarifi

Eti güzelce yıkayınız. Bir tencere içerinse koyunuz ve kapağını iyice kapatınız. Üzerine de 2 bardak su koyunuz. Bir taşımlık kaynatınız. Üzerinde oluşan köpükleri kevgir yardımıyla alınız. Ardından yine kapağını kapatınız. Ocağın altı kısık olarak 45-50 dakika kadar pişiriniz.

Arpacık soğanları ayıklayınız, kök kısımlarını kesiniz. Ve etin olduğu tencerenin içerisine atıp yarım saat daha pişiriniz.

Bu arada da taze soğanları ayıklayınız ve güzelce yıkadıktan sonra, parmak boyunda doğrayınız. Nanelerin de saplarını ayıklayıp yıkayınız. Marul yapraklarını da iyice yıkayıp ince, ince kıyınız.

Pişirdiğiniz etinizin üzerine tuzu, karabiberi, taze soğanları, marul ile naneleri katınız. Hepsini birlikte 10-15 dakika daha pişiriniz ve ocağın altını söndürünüz. Sıcak olarak servis ediniz. Afiyet olsun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica