Kışlık Elbiseler

Bu yıl elbise desenlerinde siyah ve beyaz grafik desenler çok moda,optik illüzyon yaratan desenleri bu yıl sık sık rastlayacağız, vitrinlerde. Kış elbise kumaşlarında kadife yine ön planda gibi duruyor, ipek kadife revaçta. Bu yıl punk tarzı zımbalar ve deri parçalarını elbise modellerinde göze çarpan ayrıntılar, bu yıl tabiri caizse elbise modellerinde asi bir yıl olacak. Elbise kumaşında deri elbise modellerini de görmemiz mümkün, esasında bir çok döneme ait modelleri görmemiz mümkün bu yıl, örneğin 80’li yıllardan günümüze esinti yapan renkli kombinler ve geometrik desenler iri aksesuarlar bu yıl gözümüze çarpacak ayrıntılardan bir kaçı. Bu yıl yetmişli yıllardan da esintilere rastlayacağız bol bol, bohem elbiseleri çok kullanacağız kış sezonunda adeta 70 yıllardan direk geçiş yapacak 2016’ya. Bu yıl zımba detayı çok kullanılacak, atmışların mini elbise modelleri eldivenle birleşecek zarif bir görüntü sağlayacak.

Modaya da yön veren sadece bir kaç büyük marka değil mi? Tabi ki Türkiye de henüz o çok büyük markaları rahatlıkla alabilecek çoğunluk yok. Zaten böyle olsaydı adı üzerinde çok büyük marka olmazlardı. Diyeceksiniz ki ” ne yani herkesin alabildiği bir marka büyük marka olamazmı”.
Evet yanlış duymadınız, bu işin gerçeği budur. Çok büyük markaların diğer markalardan farkı olan kalitesi ve popülaritesi için çok büyük mali bedeller ödenir. Dolayısıyla bu bedeller fiyata yansır. Yani kalite kadar bedel ödenir.
Üstelik sosyetenin yakından takip ettiği modayı bu unsurlar çok etkiler. Malum herkesin giydiklerini giyseler sosyete olmazlardı. Bunu bir eleştiri olarak algılamayın lütfen. Sadece şunu söylemek istiyorum herşeyin bir nedeni ve bir bedeli var.
Buradaki yayınımda da size büyük markaların kış koleksiyonundan örnekler yayınladım. Umarım beğenirsiniz. Bu ilk örneğimdeki elbisede benim bu yayındaki en çok beğendiğim model.

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.
Başka bir konuda paylaşmak dileklerimle… sevgiler…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica