Kiraz Hakkında Genel Bilgiler

Kiraz Hakkında Genel Bilgiler

Kiraz güzel görüntüsünün yanı sıra idrar söktürücü özelliği başta olmak üzere birçok faydası olan son derece şifalı bir meyvedir. Bedeninizdeki bütün zehirli maddelerden kiraz sayesinde kurtulabilirsiniz. Romatizma ağrılarında, gut hastalığında, eklem kireçlenmelerinde, damar sertliliğinde, vücuttaki fazla suyun atılarak ödemin yok edilmesinde, safra taşlarının dökülmesinde, böbreklerdeki kum ve taşların dökülmesinde büyük fayda sağlar.
Gün içersinde pastırma, sucuk gibi ağır yiyecekler tüketmiş iseniz bu yiyeceklerde bulunan zararlı maddeleri kiraz tamamen temizler.
Bunun yanında cilt güzelliği için kiraz suyunu cildinize sürdüğünüz zaman, cildinizdeki sivilcelerin, sivilce lekelerinin, cilt kırışıklıklarının bir süre sonra gözle görülür derecede azaldığını göreceksiniz.
kiraz

 

Çok fazla ilaç kullanmak zorunda iseniz, mutlaka her gün bir miktar kiraz tüketin. Böylece ilacın vücudunuza bıraktığı yan etkileri kiraz sayesinde yok edebilirsiniz
Çok asabi ve sinirli bir yapıya sahipseniz günde hiç olmazsa bir su bardağını dolduracak kadar kiraz yemeniz, sinirlerinizi rahatlatacaktır.
Kirazın kendi kadar sapının da çok büyük faydaları var. Özellikle zayıflamak konusun insanlar kiraz sapından faydalanmaktadır.
Gün içinde bir avuç kiraz sapını bir litre kaynamış suyun içine atıp demlemeye bırakın ve aralarında 3-4 saat olacak şekilde birer fincan içerek tüketin. Bu şekilde kiraz sapı sayesinde vücudunuzdaki ödemden kurtulup, özellikle karın bölgenizde gözle görülür derecede zayıflama hissedeceksiniz.

Kiraz sapı çayının faydaları

Ülkemizde çok sevilen bir meyvenin sapı olduğu için, kullanımı oldukça yaygın. Genellikle kurutulur o şekilde saklanır kiraz sapının en önemli vücuda faydası ödem ve şişkinliği azaltmasıdır. Ödem ve şişkinlik yaşayan kişiler kiraz sapını kaynatıp suyunu gün içinde 3-4 bardak olacağı şekilde tüketebilirler. Tek başına kiraz sapı biraz ekşimsi bir tada sahiptir çok lezzetli olmayacaktır bu nedenle içine farklı aromalar farklı bitkiler katılabilir. Örneğin bal veya tarcın ekleyerek kiraz sapı çayının tadını güzelleştirebilirsiniz. Böbrek rahatsızlığı olanların kiraz sapı çayını tüketmesi uygun değildir doktorlarına mutlaka bu konuda danışmaları gerekmektedir.

UYARI

kadincasayfa.com sitesinde yer alan yazı ve makaleler sadece genel bilgi amaçlıdır. Bu yazıda ki bilgiler genel anlamlıdır, uzmana danışmadan kullanmanız, kullandığınız ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir. Dolayısı ile başka bir hastalığı tetikleyebilir. Dönüşümü olmayan sağlık sorunlarına neden olabilir.Sağlıklı bir yaşam dileği ile..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica