Jean pantolon alırken nelere dikkat etmeliyiz?

jean pantolon alırken nelere dikkat etmeliyiz?

jean pantolon alırken, dikkat etmemiz gereken noktalardan biri, dikiş izinin çok belli olmadığı, mümkün meretebe kumaşın rengi ile aynı renk veya aynı tonlarda dikişli kotlarada kotları tercih etmemiz gerekmektedir. jean üzerinde ki dikişler sizi kombin yaparken kısıtlayabilir, ama kotu rengine en yakın renk kullanılmış dikişli kotlar ile daha şık ve özgür kombinler oluşturabilirsiniz. Kot kumaşı ne kadar kalın olursa, hareket özgürlüğünüz o kadar azalacaktır. O nedenle daha yumuşak kumaşları tercih etmenizde fayda var, kot pantolonunun boyuna altına giyeceğimiz ayakkabıya göre karar vermeliyiz. Eğer bir topuklu ayakkabı ile kombinleyeceksek kıyafetimizi bilek boyundan 2 veya 3 parmak daha uzun daha yere değen modelleri tercih etmemiz daha uygun olacaktır.

Geniş kalçalı kadınlar hangi kot pantolon modellerini tercih etmeli?

Geniş kalçalı kadınların, kot pantolon alırken özellikle dikkat etmeleri gereken bir nokta var. Bu tipde olan bayanlar, kalca kısmında detay olan cep olan modelleri tercih etmemeleri gerekir. Çünkü geniş olan kalçanın daha hacimli görünmesini sebep olacaktır bu tipteki pantolonlar. Kesim olarak ise çok dar olmayan ve yine aynı şekilde slim fit kesim jean pantolonları tercih etmelidirler. Geniş kalcalı bir bayan eğer dar kesim pantolon tercih ediyorsa özellikle kalçanın genişlediği kısımda üzerine giyebileceği bir tunik veya bir bluz ile kombinlemelidir. Bu vücut ölçüsünde ki kadınların aşağıya doğru genişleyen modelleri tercih etmeleri kalçadan geniş olan kısmı uzatacağı için dahada geniş durmasına sebep olacaktır. Bu yüzden bol paça modelleri geniş kalçalı bayanların tercih etmemesi gerekmektedir.

Kadınlar hangi tip jeanlerden uzak durmalı?

Kadınların uzak durması gereken jean modellerinin başında çok fazla detayı olan ve gözü yoran modeller gelir. Örneğin hem kalça kısmında hem de ön kısmında cep olan modeller. Hem diz kapağından bileğe kadar salaş duran cepli modeller demode bir görüntü veriyor hemde gözü yoruyor. Kot pantolon seçerken yapacağımız kombine göre olabildiğince sade modelleri tercih etmeliyiz. Artık aradığımız her renkte jean bulabilmekteyiz ama bize göre bir kadının dolabında olabilecek kot pantolonlar taşlanmış mavi bir jean pantolon, siyah bir pantolon ve beyaz bir pantolon olmalıdır.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica