Bu İsimleri Çocuğunuza Koymayın!

Hayatınızda ki en değerli varlık olan evlatlarınızın isimlerin anlamımı biliyor musunuz? Sizler için hazırladığım galerim de ki isimlerin anlamlarını öğrenince oldukça şaşıracaksınız.
Sevgili anne babalar çocuklarınıza güzel bir isim vermek elbette sizler için önemli. Bence bebeklere konulan isimlerin bebekleri sonraki yaşamında etkiliyor diye düşünüyorum. Yada isimlerin anlamlarını taşıdığını. Ayrıca düzel bir isim vermek dinimize de oldukça önemlidir.
Efsun
Bu ismin anlamını araştırdığımda oldukça şaşırdım sevgili hanımlar. Eminim Efsun isminin büyü, üfürük, sihir anlamına geldiğini öğrenince sizlerde benim kadar şaşıracaksınız. Hatta başka bir kaynakta hile ile yapılan kötü işler olarak da yazılmış.

Aleyna
Kuranı-ı Kerimde geçen bir kelime olan Aleyna bize, bizim, üzerimize ve bize ait anlamına gelir. İnternette Aleyna isminin internette her ne kadar ‘’Allah’ın iyi kulları, esenlik’’ anlamına geldiği yazılmakta olsa da gerçek anlamı kesinlikle hiçbir şey ifade etmiyor. . Demek ki internette olan her bilği yeterince güvenilir değil sevgili anne adayları.
Kendi başında bir anlamı olmayan Arapça bir kelime olmasına rağmen Arapların bile isim olarak kullanmadığı Aleyna ismi tercih etmek oldukça yanlış.
Bade
Son yılların popüler kız bebek ismi olan Bade isminin anlamı oldukça kötü. Bade isminin anlamı Kadeh, içki ve şarap olduğu için kesinlikle tercih edilmemesi gerekir. Kuranı-ı Kerimde Bade kelimesi geçmekte; ama görüyorsunuz ki kötü anlamada. Sonuç Kuranda her geçen isim anlamı bilmeden tercih edilmemeli.
Buğlem
İnternette gezen ve Cenneti müjdeleyen melek anlamı olduğu söylenen Buğlem isminin anlamı Bereket yüklü bulut demek.
Cemre
Yine popüler bir isim olan Cemre anlam olarak internette cennet kapısı olarak açıklanmış. Kuranda geçmeyen ve cennetin sekiz kapsı arasında yer almayan bu isim Jaylin (İngilizce) Türkçeleştirilmiş halidir. Anlamı ise sakindir. Farsçada çok ilginç ama yengeç yuvası anlamına gelir.

Ecrin
Ecr kelimesinden gelen Ecrin internette Allah’ın hediyesi anlamında yorumlanıyor. Fakat Ecrin Ücret demek sevgili ebeveynler.
Bu aralar popüler olan Ecrin’in anlamı çoğu yerde ‘Allah’ın hediyesi’ olarak geçiyor. Fakat Ecrin’in anlamı ‘Allah’ın hediyesi’ değil! Kısaca yine Kuranı- Kerimde geçen ve sisim olarak tercih edilmemesi isimler arasında yer alır.

Eflal
Eflal yine internette oldukça aranan isimlerden biri. Anlamı internette her ne kadar cennete yer alan meyve ağacı olarak yazılsa da , gerçek anlamı zarar, yara demektir . İsmin çocuk üzerinde etkisine inana birinin bu ismi koyabileceğine inanamıyorum doğrusu.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica