Hurmanın bilinmeyen faydaları

Ramazan sofralarımızın baş tacı iftar sofralarımızın süsü hurma meyvesinin faydaları hiç merak ettiniz mi?
Hurmanın faydaları
Ramazan ayının yaklaşması ile hurmaların faydalarını sizler için araştırdım sevgili hanımlar. Oruçlular için hurmanın önerilmesinin deki en büyük sebep tokluk hissi vermesi ve acıkmayı durdurmaya yardımcı olmasıdır.
Sadece oruçlar için değil aynı zamanda fazla kiloların tedavisinde de hurma önerilir. Her gün düzenli olarak yenen bir kaç hurma hormonların düzenli çalışmasını sağlar ve tatlı krizlerinde engelliler.
diyet vehurma
Tokluk hissi vermesinden dolayı hurma günlük yemek ihtiyacınızı düşürür. Kısaca hurma hem kilo vermenize hem de kilo düzenini korumanıza yardımcı olur.
Son yıllarda yapılan uzman araştırmalarında hurmanın şişmanlığı tedavi etmekte mucizeler yarattığını söylemektedir.

Hurma ile ilgili Hz Muhammed’in söylediği birçok hadiste vardır.
Kuranda geçen meyve
Hurmanın tedavi ettiği ve tedaviye yardımcı olduğu bir diğer hastalıkta bağırsak bozukluklarıdır. Hurma bağırsakların en iyi şekilde görev yapmasını sağlar ve sindirime yardımcı olur.
Sindirim
Uzmanlar beyin gelişimi ve çalışması içinde hurmanın faydalı olduğunu söylemektedir. İçerdiği vitamin ve tuz sayesinde beynin çalışmasında olumlu etki yaratır.

Vücut sağlığı yanında psikolojik durumlara da etki ettiği söylenmektedir. Bu demek oluyor ki düzenli bir şekilde yenen hurma hem vücut hem de ruh sağlığımızı olumlu etkiliyor.

Şekerim vücut sağlığımız için ne kadar tehlikeli olduğunu eminim herkes biliyordur. Hurma da bulunan şeker ise doğada bulunan en sağlıklı şekerdir.
Hurmanın bilinmeyen şifası
Diyet yapan veya da fazla kilolarından şikayetçi olan bayanlar diyet esnasındaki tatlı krizlerini tatlı yerine birkaç hurma ile geçiştirebilir.

Son olarak taze hurmayı uzmanlar hamile kadınlara öneriyor. Çünkü doğum esnasında rahim kaslarının doğal olan şekere ihtiyacı vardır hurma bu şeker ihtiyacını karşılamanın en doğal seçimidir. Hem anne adaylarının doğumunu kolaylaştırması hem de bağırsak problemlerine gidermesi için mutlaka hurma tüketmesi gerekir.
Hamilelerde sindirim
Evet sevgili hanımlar bu araştırmadan sonra eminim ki hurma meyvesi mi sadece Ramazan ayında değil diğer 11 ayda sofralarınızdan eksik etmeyeceksin. Bilinmeyen faydaları ile doğal Şifa kaynaklarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğim şimdilik hoşçakalın…
Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica