Hamilelik İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Merhaba sevgili takipçilerim ve sevgili anne adayları bugün sizler için hamilelikle ilgili doğru bilinen yanlışları paylaşacağım. Belki de hamilelik ile ilgili bildiğiniz birçok bilgi yanlış ve kulaktan dolma bilgilerdir. Şimdi dilerseniz hamilelikte doğru bilinen yanlışları birlikte inceleyerek öğrenelim.
doğru bilinen yanlışlar
İlk doğru bilinen yanlışlar hamileliğin 9 ay sürmesi sevgili anne adayları.2014 yılında yapılan bir araştırma sonucunda hamilelik suresinin sizin yaşınız, hamilelikte kaç kilo aldığınız gibi birçok faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterdiği sonucuna varılmıştır.
Hamilelik kaç ay sürer
Sezaryenden sonra normal doğum yapılmaz fikri yine yanlış inanışlardan biridir.Kadın doğum uzmanları sezaryen doğumdan sonra yapılan normal doğumun sezaryenden daha az riskli olduğunu söylemektedir. Kısaca sezaryen doğum mu yoksa normal doğum mu olacak fikrini doktorunuzla mutlaka istişare ediniz.
Sezaryenden  sonra normal doğum yapılmaz
Yine yanlış bir inanış olan anneye cinsel yolla bulaşan hastalıkların bebeğe de geçme fikridir.
Bebeğe hastalık bulaşması kesinlikle, cinsel yolla bulaşan hastalığın türüne bağlıdır.

Hamilelik boyunca cinsel birliktelik çocuğa zarar verildiği inancı da yanlıştır. Uzmanlar cinsel ilişkinin bebeği olumsuz etkilemediğini belirtmektedir; fakat erken doğum riski yüksek ise, plasenta vajina ve rahim ağzı arasında yer olursa mutlaka doktorunuz bu konuda son kararı vermelidir.
Hamilelik ve sorular
Hamilelik boyunca ultrason bebeğe zarar verir.
Yanlış çünkü ultrason ses dalgalarıyla çalışıyor ve bu zamana kadar hiçbir canlıya veya dokuya zarar verdiği kanıtlanmış. Bebeğin gelişimini izlemek açısından ultrason oldukça faydalıdır.
Hamilelik boyunca ultrason
Bilgisayardan yayılan ışınların bebek üzerinde ki olumsuz etkisini eminim birçok hamile bayan duymuştur. Fakat bu da doğru bilinen yanlışlar arasında sevgili anne adayları..
Uzmanlar bugüne kadar yapılan araştırmalarda bilgisayar ışınlarının bebeği olumsuz bir etkisi olduğunu ispatlayamamıştır. Bugüne kadar böyle bir olumsuz etki kanıtlanmamış olsa da uzmanlar monitörleri filtre takılması gerektiğini de ifade etmekte.
bilgisayar ışınları zararlı mı

Hamilelik döneminde birkaç sigaranın zararı olmadığı fikri de yine doğru bilinen yanlıştır.Hamilelik döneminde içilen sigara miktarı az olsa bile yine bebeğe vereceği zarar büyüktür.Sigara içen anne adaylarında düşük riskinden tutunda birçok sağlık sorununa kadar sorunlar yaşayabilir. . İşte bu yüzden hamile kalmaya karar verdiniz’den itibaren sigarayı bırakmalısınız.
Hamilelik ve siğara
Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica