Hamile Kıyafetleri Hakkında Merak Edilenler

Hamileler Ayakkabı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Hamilelik dönemi aslında doğal bir süreçtir. Burada yapacağımız bir kaç tane değişiklik aile bütçenizi hamilelik döneminde de dolabımızı düzenleyebiliriz. Piyasa da hamile ayakkabı diye satılan ürün yoktur. Burada bize düşen, çok fazla topuklu ayakkabı seçmememiz, bu dönem stilettolardan vaz geçmeliyiz. Rahatlık ön planda olmalı, şıklık olduğu kadar rahatlık ve konfor ön planda olmalıdır. Tam düz babet tarzı ayakkabıları da ayağın aksını bozduğu için tercih etmemeliyiz. Özellikle büyüyen karnınızla birlikte bel acımızda değişeceği için en azından 2 cm – 3 cm kopuk içeren ayakkabılar hamilelikte en ideal ayakkabı modelleridir.

Hamile iken giydiğimiz pantolon nasıl olmalı?

Hamilelikte değişen vücut yapısı nedeni ile tabi ki normal dolabınızda bulunan pantolonunuzu kullanamayacaksınız. Dolayısı ile kıyafetlerinizi değiştirmek zorunda kalacaksınız, yada sadece size büyük gelenleri kullanacaksınız. Tabi bu da sadece ilk aylarda yapabileceğiniz bir şey. Özellikle hayatınızın çok kısa bir dönemi kullanacağınız için ekonomik acıdan da daha dikkatli olmak gerekmektedir. Bu nedenle seçimlerde biraz daha dikkatli davranmak çok daha iyi olur, gebelikle ilk aylarda özellikle pantolon seçimi çok önem kazanıyor. Çünkü ilk kilo alacağımız yer basen ve karın kısmı olacaktır. Bu aslında kültürel bir fark, bazı kültürlerde gebeliğin son aylara kadar saklamak göstermek istemeyebilirler, bazı kültürler ise tam tersi gebeliğini göstermek hoşuna gidebilir. Bu biraz sizin seçinimizle ilgili, yine aynı şekilde bazı bayanlar ilk 3 ay veya 4 ay gebeliği saklayabilirler, daha sonra göstermek isteyebilirler. Tabi bu kıyafet seçiminize de yansır, vücutta ki değişikliğe bakarsak ilk üç ayın sonunda rahim, mesanenin önündeki kemik yapının üzerine çıkmaya başlar. Beşinci ayda ise tam göbek deliği çevrenize gelir. Yani ilk 3 aydan sonra artık karında ki büyüme belirginleşmeye başlar, dolayısı ile pantolonlarınız artık pek olmayacaktır. Pantolon seçimlerinde şuna dikkat edilmeli, özellikle bel kısmı bant kısmı esnek olan, elastik olan modeller, fermuarlı veya düğmeli değilde bel kısmı bant kısmı esnek olan kıyafetler size yardımcı olacaktır. Bunun yanında kumaşın içeriği de çok önemlidir, özellikte gebelikte normal olarak vücut ısısı biraz artar, dolayısı ile terleme ateş basmaları daha sık olacaktır. Bu nedenle daha hava alabilen serin tutan pamuklu iç çamaşırlarını nasıl tercih ediyorsak aynı şekilde dış giyimde daha pamuklu doğal ürünlerden yana seçim yapmalıyız. Özellikle kacınmamız gereken kumaşlar, polyester, viskon gibi kumaşlar kaşıntı ve tahrişe de sebep olabilmektedir.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica