Gümüş Kolye Modelleri

Moda dediğimizde aklımıza gelen ilk şey kıyafettir. Kıyafetlerimizi tamamlayan unsur takılardır,  bu yıl tasarımcılar her zevke ve her yaş grubuna uyabilecek modellerle kadınları daha şık ve zarif yapmak için adeta birbirleri ile tasarım konusunda yarışmışlar.

Gümüş takılarımızı saklarken nelere dikkat etmeliyiz?

Gümüş takılarımızı kullandıktan sonra, oksitlenmemesi için kuru ve ışık almayan bir yerde saklanamasınız. Gümüş takıları tek tek sararak saklarsanız birbirleri ile sürtünerek çizlmelerini önlemiş olursunuz gümüş mücevherlerinizin. Şayet gümüş takılarınız kararmış ve oksitlenmişse eski parlaklığını kazanması için, bez gümüş bezi veya macun sıvı cilasını kullanarak eski görüntüsüne getirebilirsiniz. Bu cilaları gümüş satılan mağazalardan bulabilirsiniz. Gümüş takıları günün her saatinde kullanabilirsiniz ancak spor, bahce ve ev işlerinde kullanmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü sert darbeler ve çizilmeler yüzeyinde kalıcı izler bırakabilir, mümkünse parfüm sıktıktan sonra kolyelerinizi takmaya çalışınız, çünkü parfüm , klor, aseton veya çamaşır suyu gibi kimyasal maddeler gümüşün o ışıltılı havasını alır ve matlaştırır.

Gümüş takıların bakımı nasıl olmalıdır?

Bir kaba sıcak su doldurun, içine sıvı sabun ekleyin gümüş takılarınızı bu suyun içinde beş dakika bekletelim. Daha sonra yumuşak kıllı bir fırça ile nazik hareketlerle fırçalayalım. Daha sonra yüzeyindeki kir ve deterjan kalıntıları için bol su altın da durulayın. Duruladıktan sonra bir kağıt havlu ile kurutalım. Eğer takılarınızın üzerinde elmas, inci ve mercan gibi taşlar varsa bu temizleme işlemini yapmayınız.
Kadın bilirki, takı olmadan kıyafet çıplak kalır, o yüzdendir yüzyıllarca kadınların baştaçı  olmuştur takılar. Eğer takıda gümüş diyorsanız, sizler için güzel bir sunum hazırladık.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak Galerimize gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica