Evinizde Bitki Bulundurmanız İçin 7 Neden

Evinizde bulundurduğunuz bitkiler sadece dekorasyon amaçlı değil aynı zamanda sağlığınız içinde oldukça önemli.Saksılarda yetiştireceğiniz çiçeklerle, sağlıklı ve doğayla iç içe bir ev ortamında yaşamak mümkün.Sizler için derlediğimiz bu 7 bitki evinize ve size çok iyi gelecek!

[AdSense-A]

Mor menekşe,evlerde saksılarda yetiştirilmesi oldukça kolay olan bir bitkidir.Rahatlatıcı,uyuşturucu ve sakinleştirici bir etkisi vardır. Sakinleştirici ve uyutucu etkileri sayesinde vücudun rahatlamasını sağlar.Enerjinizi yükseltir.Aynı zaman da bu şifalı bitki baş ağrıları ve strese de birebirdir.

[AdSense-A]


Havayı nemlendirir

Kupkuru kış havasından korunmak için yapmanız gereken tek şey evinizin bir köşesine eğreltiotu yerleştirmek.Eğreltiotu yaprakları altındaki gözenekler terleyerek nemi serbest bırakırlar.Bu sayede ev ortamı doğal bir şekilde nemlenmiş olur.
Ciltteki güneş yanıklarına iyi gelir

[AdSense-A]


Cildin en büyük destekçilerinden olan aloe vera, güneş nedeniyle oluşan yanık ve lekelenmelerin kısa sürede geçmesini sağlıyor.Bu yüzden evinizin bir köşesinde bulundurmanız şart.

Alerjileri azaltır

[AdSense-A]

Evinizde ki tozlar hiç şüphesiz alerjileride tetikliyor.Bu durumdan muzdarip iseniz evinizin bir köşesinde kurdele çiçeği bulundurun.Bu çiçeğin yaprakları oda içerisinde ki toksinlerin %90’ını yok eder.

İçinizdeki yaratıcılığı ortaya çıkarır

Evinize yerleştirdiğiniz bir Kraton çiçeği yapraklarının estetiği sayesinde size ilham kaynağı olacak ve yaratıcılığınızı geliştirecek.

[AdSense-A]

Havayı temizler

Evde soluduğunuz havanın temiz olmasını istiyorsanız İngiliz sarmaşığı tam siz göre! Nasa bilimadamları bu sarmaşığın bir numaralı hava temizleyici bitki olduğunu açıkladı.

Göz yorgunluğuna iyi gelir

Patos sarmaşığının göz yorgunluğuna iyi geldiğini biliyor muydunuz?Masanızda bu bitkiyi bulundurun ve yorulduğunuzda uzun uzun bakın iyi geldiğini göreceksiniz.

[AdSense-A]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica