Evde Doğal Parfüm Yapımı

Evde Doğal Parfüm Yapımı

Evde de Parfüm mü yapılırmış diyenlerden misiniz o zaman bu yazı size geliyor

Evde Kolay Parfüm Yapım Tarifleri

Parfüm fiyatlarından şikayetçi misiniz ? Veya sağlık acısından parfüm kullanamıyorsunuz?  O zaman bazen bize küçük bir servete mal olan parfüme para vermeyin, evinizde bir kaç dakika içerisinde , kendi parfümünüzü kendiniz yapabilirsiniz . İşte size evde parfüm yapma  yöntemi …

 

Bu parfüm tarifi Suna Dumankaya nın tarifidir …

 

Evde kolay parfüm yapım tarifleri

Ev yapımı  parfüm tarifi

ilk başta evde parfümümüzü yapmak üzere 1 kahve fincanını dolduracak şekilde  gül yapraklarımızı, yarım fincan olacak şekilde alkol içerisinde 7 gün boyunca bekletiyoruz .

Bu yedi günün ardından  1 bardak su kaynatırız ve kaynattığımız bu suyun  içine 1 çorba kaşığı kadar portakal rendesi, 1 tatlı kaşığı nane ve 2 adet karanfil ilave edilip karışım 15 saat bekletiriz. 15 saat bekleyen karışımı süzer ve 7 gün bekletilmiş olduğumuz gül sıvısı ile birbirine karıştırırız. İşte bu kadar elde edilen ev yapımı parfümümüzü cam kap içerisinde ve serin yerde saklamalıyız. Kullanılacağı zaman içine 1 kapak kadar tatlı badem yağı da ilave edebilirsiniz.

Hamilelikte parfüm kullanımının bebeğe zararı var mı?

Gebeliğinizin ilk 3 ayı, bebeğinizin organlarının geliştiği dönemdir. Doktorlar bu dönemde genelde kimyasal maddelerle çok fazla temas edilmesi istenmez. Bu gerek dışarıdan alınan şeyler gerekse besinlerle ilgili fakat deodorantlar yada parfümler bunla direk olarak bebeği etkilediği görülmemiştir. Fakat ne kadar çok kimyasaldan ilk 3 ay özellikle uzak durursak o kadar gebeliğinizin rahat geçmesi sağlıklı geçmesi için iyi bir zemin hazırlamış oluruz. Dolayısı ile evde hazırladığımız parfümleri kullanarak, bebeğimizi bir anlamda korumuş ta oluruz. Yukarıda malzeme listesi ve yapım aşamalarını verdiğimiz gül parfümünü iç rahatlığı ile kullanmış olursunuz. Verdiğimiz ev yapımı parfümü, astımlı kişilerde rahatlıkla kullanabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica