Doğal Östrojen

Doğal Östrojen Hangi Besinlerde Bulunur?

Doğal Östrojen İçeren besinler:

Soya fasulyesi
Ada çayı
Civan Perçemi
Maydanoz
Çuha çiçeği yağı
Anason
Kızılderili otu
Ada çayı: Ateş basması ve gece terlemeleri gibi menopoz belirtilerini içerdiği doğal östrojen ile bu belirtileri hafiflettiği gözlemnenmiştir.
Soya fasulyesi: Doğal Östrojen olan soya ada çayı gibi ateş basması ve terleme gibi menopoz belirtilerini giderdiği kanıtlanmıştır.
Civan perçemi: İçeriğinde bulunan doğal Östrojenle menopozun yaşattığı sıkıntıları en aza indirdiği gözlemlenmiştir.
Anason: Menopoza bağlı uykusuzluk, gaz, sıkıntı ve menopoza bağlı tüm sıkıntılara iyi geliyor.
Maydanoz: Doğal Östrojen içeren maydanoz menopozda olan bayanların bol bol tüketmesi gerekmektedir.
Kızılderili otu: Yine doğal Östrojen içeren Kızılderili otu, Kızılderili kadınların menopoz dönemine geldikten sonra bir takım rahatsızlıklarını gidermek için bu bitkiyi kullandıkları bilinmektedir. Bu bitki Türkiye,dede bulunmaktadır.
Bu besinlerin tüketilmesi dışarıdan alınabilecek doğal Östrojen alımı en sağlıklı ve en uygun yöntemidir. Ciddi durumlarda doktorunuza danışmalı ve doktorunuzun verdiği bilgiler doğrultusunda tedavi olmalısınız.

östrojen-doğal yollardan alın

Kadınlık hormonu olarak bilinen Östrojen, erkeklerde de olduğu bilinen Östrojenin kadınlarda eksikliği ciddi rahatsızlıklara davetiye çıkarabilir. Östrojen azlığı erken menopoza neden olmaktadır. Doğal yollarla alınan Östrojenlerin hiç bir yan etkisi yoktur, aksine dolayısı le bir çok hastalığın oluşma delişmesini enğellediği kanıtlanmıştır. Örneğin soya fasulyesinden elde edilen Östrojenin dışarıdan alınan Östrojenden daha az risklidir, mesela kanser riski dışarıdan alınan Östrojene göre yok denecek kadar azdır. Soya ile beslenen kişiler üzerinde yapılan araştırmalara göre, meme kanserine pek rastlanmadığı gözlemlenmiştir. Kadınlarda Östrojen azlığı ile kadınlar menopoz dönemini çok sıkıntılı yaşayacakları için bol bol, ada çayı, civan perçemi, maydanoz, anason kullanarak doğal yollarla Östrojen almaya dikkat etmeliyiz. Bunların yanı sıra kalsiyum, magnezyum ve çinko alınması gerekmektedir.

Uyarı

kadincasayfa.com sitesinde yer alan yazı ve makaleler sadece genel bilgi amaçlıdır. Bu yazıda ki bilgiler genel anlamlıdır, uzmana danışmadan kullanmamalısınız. Kullandığınız ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir. Dolayısı ile başka bir hastalığı tetikleyebilir. Dönüşümü olmayan sağlık sorunlarına neden olabilir. Sağlıklı bir yaşam dileği ile..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica