Çörek Otu Hakkında Genel bilgiler

Çörek Otu Hakkında Genel bilgiler

Çörek otu son yıllarda özellikle zayıflama alanında olumlu etkileri ile kendinden söz ettirmeyi başarmış, birçok faydası olan şifalı bir bitkidir. Çörek otu faydaları sayılamayacak kadar çok olan güzel siyah bir incidir. Çörek otu tohum şeklinde bir bitkidir ve her yıl ekim yapılır bu kıymetli bitki. Bize o kadar faydası vardır ki, o yüzden Hazreti Peygamber “Ölümden başka her derde davadır” demiştir bu şifalı bitkiye.

Çorek Otunun Faydaları

  • Çörek otunu çiğ olarak çiğneyerek, içinde yağı dilinizde hissederek tüketirseniz barındırdığı bütün faydalara nail olabilirsiniz.
  • Çörek otu sinir sistemi zayıf kişiler üzerinde sakinleştirici etki gösterir.
  • Zayıflamak için kullanmak için mutlaka sabahları aç karnında 1 çay kaşığı yeni dövülmüş çörek otu ve 1 bardak su ile yutun.
  • Sürekli yorgunluk hissi ile dolaşıyorsanız, günde 1 çay kaşığı çörek otunu çiğneyerek yerseniz bir iki günde yorgunluğunuzdan eser kalmayacaktır.

 

    • Sürekli uçuk çıkarıyorsanız, uçuğun olduğu bölgeye çörek otu yağı sürerseniz bir süre sonra o bölgede bir daha uçuk çıkmadığını görebilirsiniz.
    • Çeşitli deri hastalıklarınız varsa ve bunlar açık yara halinde değilse bu deri hastalıklarının üzerine çörek otu yağı sürerek tedavi edici özelliğinden faydalanabilirsiniz.
    • corek otunun faydaları-resmi

Çörek otu yağını sinüzitte de kullanabilirsiniz. Bir çok kanser türünde kullanılması ile hüçrelerinin yenilenmesi gözlemlenmiştir. Çörek otu yağı mide ülserine de faydası olduğu saplanmıştır. Çörek otu hücrelerin yenilenmesine yardımcı olduğu için bir çok kanser türü için çörek otu kullanıldığını biliyoruz. Ama uzman görüşü almadan kendi kendinize tedavi etmeye kalkışmayınız.
Çörek otunun, yağ çözücü etkisi vardır. Ama nasıl kullanacağınıza bağlı, siz tok karnına alırsanız yiyip kilo veremezsiniz üzerine de kilo alırsınız. Bu işin şifresi aç kullanılması. Çünkü aç alındığında mideden emilmeye başlıyor, kana karışıyor yağ yakıcı özelliği oluyor. Örneğin 70 kilo insana bir tatlı kaşığıdır, günde 1 kez. Bunu ister sabah alın, ister öglen isterseniz de akşam ama aç karnına olması gerekiyor. Burada önemli olan çörek otunu çiğnemektir, ya havanda dövmektir ya da öğütmektir. Ama çörek otunu öğütüp 1 ay saklamaya kalkışırsanız faydası olmaz. Önemli olan taze taze ciğneyip veya havanda dövdüğünüzü tüketmek.

Çörek Otunun Zararları

Çörek otunu tok karna tüketirseniz hızla kilo alırsınız. Bu sebeple zaten kilo probleminiz varsa asla tok karnınıza çörek otu yemeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica