çörek otu, çörek otu faydaları, zararları, yararları, kullanımı, çörek otu yağı Kadınca, Kadın, Kadınlar, Kadın Sitesi

Çörek otu

Genel bilgiler

Çörek otu son yıllarda özellikle zayıflama alanında olumlu etkileri ile kendinden söz ettirmeyi başarmış, birçok faydası olan şifalı bir bitkidir.

Faydaları

  • Çörek otunu çiğ olarak çiğneyerek, içinde yağı dilinizde hissederek tüketirseniz barındırdığı bütün faydalara nail olabilirsiniz.
  • Çörek otu sinir sistemi zayıf kişiler üzerinde sakinleştirici etki gösterir.
  • Zayıflamak için kullanmak için mutlaka sabahları aç karnında 1 çay kaşığı yeni dövülmüş çörek otu ve 1 bardak su ile yutun.
  • Sürekli yorgunluk hissi ile dolaşıyorsanız, günde 1 çay kaşığı çörek otunu çiğneyerek yerseniz bir iki günde yorgunluğunuzdan eser kalmayacaktır.

corek-otu--300x196

  • Sürekli uçuk çıkarıyorsanız, uçuğun olduğu bölgeye çörek otu yağı sürerseniz bir süre sonra o bölgede bir daha uçuk çıkmadığını görebilirsiniz.
  • Çeşitli deri hastalıklarınız varsa ve bunlar açık yara halinde değilse bu deri hastalıklarının üzerine çörek otu yağı sürerek tedavi edici özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Zararları

Çörek otunu tok karna tüketirseniz hızla kilo alırsınız. Bu sebeple zaten kilo probleminiz varsa asla tok karnınıza çörek otu yemeyin.

SIK KULLANILANLARA EKLE

Alt Kategoriler:

Bitkisel Çaylar İlişkiler Beğenilenler Pançolar Yelek Modelleri Ayakkabı Modelleri Nakışlı İşlemeler Çantalar Battaniyeler Fasulye Yemeği Tarifleri Danteller Sütlü Tatlılar Yüz Güzelliği Atkılar Biber Yemekleri Patlıcan Yemekleri Şifalı Otlar Hastalık Belirtileri Şerbetli Tatlılar Modern Dekorasyon Saç Modelleri Bulgur Yemekleri Dekorasyon Fikirleri Patates Yemekleri Pirinç Yemekleri Hamur işi Tarifleri Bitkisel Tedavi Kıymalı Yemekler Domates Yemekleri Sağlıklı Yaşam

“ Çörek otu ” yazısı için İlk yorumu siz yapın

Bu yazı için yorum yapın