Civanperçemi

Civanperçemi

“Arada bir civanperçemi çayı içmiş olsalar, kadınlar pek çok problemle hiç karşılaşmazlardı!”. Herbalist Kneipp bir yazısında tam bu ifade ile anlatıyor  Civanperçemin faydasını.

Civanperçemi çayı nasıl hazırlanılır?

Malzemeler
1 tatlı kaşığı, ince doğranmış, civanperçemi
1 su bardağı, kaynamış su
Hazırlanışı
Kaynamış suyun içine, ince kıyılmış civanperçemi bitkisini koyalım, dikkat asla kaynatılmayacak. 15 dakika demlendirelim. Demlendikten sonra süzerek tüketelim. Her gün sabah ve akşam olmak üzere, aç veya öğün aralarında içebilirsiniz.

Genel bilgiler

Civanperçemi, otsu bir şifalı bitki olup, güneşli günlerde etrafa harika bir aroma kokusu yayan, yol kenarlarında, çayırlarda görülen bir şifalı bitki türüdür.

Civanperçeminin Faydaları:

Civanperçemi özellikle mide hastası kişilere son derece faydalı bir şifalı bikridir. Mide ağrısı olan kişi günde 1 bardak civanperçemi çayı içerse bir süre sonra mide ağrılarının çekmediğini fark eder.

  • Sancılı adet dönemleri yaşayan bayanlar günde bir bardak civanperçemi çayını ılık olarak yudum yudum içerse o günü adet ağrısı çekmeden atlatır.
  • Yüksek ateşi düşürme etkisi olan civanperçemi bu yönüyle kış mevsiminin sık yaşanılan hastalıkları olan soğuk algınlığı, grip, nezle hastalıklarında da tedavi edici özelliğe sahiptir.
  • Günde bir bardak civanperçemi çayı içerseniz 1-2 hafta içersinde basur memelerinin küçülerek yok olduğunu görebilirsiniz.
  • Civanperçemi çayı nasıl hazırlanılır

 

  • Özellikle eskiden çok tehlikeli hastalıklardan olan boğmaca, kızamık gibi hastalıklara karşı çok kuvvetli bir koruyucu görev görür.
  • Çok asabi insanlar üzerinde sakinleştirici etki yapar.
  • Civanperçemi çayını demleyip sonrada ılıdıktan sonra kadınlar bu ılık çay ile yarım banyo yaparlarsa vajinadaki beyaz akıntıları, olası rahim kanser türlerini, miyoplarını yok etmekte faydalı olduğunu görebilirler.
  • Sürekli nedeni bilinmeyen burun kanamalarını önler
  • Başınıza bazen kan basıncı olduğunu hissedersiniz ve birden bir sancı oluşur ya hani 1 dakika kadar kısa süren ama sancılı bir basınç, işte bu ağrı için günde 1 bardak civanperçemi çok faydalı olacaktır.

Civanperçimin Zararları

Civanperçemi çayı, yağı hiçbir türü hamile kadınların tüketilmesine müsaade edilmez zira bebek üzerinde düşüğe kadar gidebilecek olumsuzluklar yaratabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica