Bu Yılın En Trend Gelin Topuz Modelleri

Bahar geldi düğün mevsimi de yavaş yavaş başlar, gelinlik modelinizi buldunuz, gelinlik tasarımına topuz modeli çok güzel duracak ama siz hangi modeli yaptırsam diye kara kara düşünmeye başladınız. Saçlarınız kısa kısa saça topuz yapılır mı? Ve en önemlisi yüzüme hangi topuz modeli yakışır soruları deli gibi dönüp duruyor aklınızda. Sorularınızın cevabı için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Saçların farklı teknikler kullanılarak toplanıp geçici olarak şekillendirilmesi işlemidir topuz. Topuz uygulamalarında işlem yapılacak kişinin yüzü, vücut ölçüsü, giyeceği kıyafet, gideceği mekan, saçın uzunluğu gibi unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Kısa Saça topuz yapılır mı?

Evet yapılır, kısa saça topuz yapılırken sacı mutlaka farklı noktalardan toplamak gerekiyor. Tek at kuyruğu gibi toplanıp yapıması nerede ise imkansızdır. O yüzden farklı bölgeleri toplayarak topuz yapılabilir.

Hangi yüze hangi topuz modeli yakışır?

Yüz şeklimize göre topuz modeli seçmeliyiz, eğer yuvarlak yüzlü iseniz daha yukarıya doğru yüksek hacimli topuzlar yapılmalıdır. Mümkün olduğunca yanlardan gerip fakat yüze doğru düşecek ve yüzü kesecek modeller seçmemiz gerekiyor. Kesinlikle bukleli saçlardan kaçınmalıyız ki yüzün yuvarlakığını buklelerle desteklemeliyiz. Küçük yüzlü kadınlar ise daha sacın bol toplanmış hali daha çok yakışır. Dolayısı ile yüz küçük olduğu için sıkı toplarsak yüz daha küçük görünecektir ama sacın yada hacmi başın geneline yayılırsa yüz daha dolgun gözükecektir. Üçgen yüzlü kadınlar ise tepede hafif bir yükseklik ve ensede bir dolgunluk yaratmak gerekir ki yüze doğru olan üçgenliği yanlara doğru kaydırarak o üçgenliği biraz törpüleyelim ve böylece daha ovale yakın bir yüz şekline büründürelim yüzümüzü. Uzun yüzlü kadınlar da ise yanlardan bir hacim yaratıp tepe kısmını biraz bastırmak gerekir. Tepeyi göz önüne getirmekten kaçınmalıyız. Daha çok başın arkasında veya ensede olan topuzları tercih etmelidir uzun yüzlü bayanlar.
Gelin topuzları gelin adayları için çok önemlidir. Çünkü bütün düğün boyunca tüm gözler gelinin üzerinde olacaktır. Durum böyle olunca topuz modelleri adaylar için iki kat fazla önem taşımaktadır. İşte bu yılın gelin topuz modelleri.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZİ gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica