Bir Erkeğin Yakarışı

Site sahibimiz, Ekrem Durmuşoğlu’nun yazısından alıntıdır . (Aslında bu yazıyı yazmazsan işine son verilecek dediği için : )

Pembe dizilerdeki sahte aşk nağmelerini bizden duymaya çabalamayın çünkü onlar gerçekten rol yapıyor ve kabak bizim başımıza patlıyor.

* Bir SMS gönderdiğiniz zaman ilk 10 saniyede cevap gelmeyince ikinci SMS‘te “Orda mısın???” diye sormayın. Kesinlikle oradayızdır..!

* Mağazada gelinliklere bakıp “Aaaa ne güzeeel” dediğinizde onun bizim için bir anlamı yoktur.  Bizi duygusuzlukla suçlamayın. Gelinlik sadece kızların hayalidir erkeklerin değil!!!

* Saçlarınızı boyattığınızda bunu fark edemezsek anlayın ki yakışmamıştır ve bu bizim suçumuz değildir.

* Çoğu erkek ısrardan ve bir şeyi ikinci kez duymaktan nefret eder; mutlaka ilk söylediğinizi anlamışızdır ama işimize gelmiyordur, lütfen bize geri zekalı muamelesi yapmayın.

farkli

* Alışveriş yapmak hiç zevkli değildir ve asla zevkli olmayacaktır.

* ‘Beni seviyor musun?’ diye sormayın. Emin olun ki sevmiyor olsak yanınızda bir saniye bile durmayız…

* Bizden sizinle aynı üzüntüyü yaşamamızı ve size tuvalete kadar eşlik etmemizi beklemeyin, o sizin kız arkadaşlarınızın görevidir.

* Bir yere gittiğimizde, hangi kıyafeti giyerseniz giyin, size çok yakışıyor, yemin ederiz. O yüzden bir daha sormayın.

* Biz erkekler gerçekten basitizdir. Mesela sizden ekmeği getirmenizi istiyorsak, aslında sadece acıkmışızdır ve sadece ekmeği getirmenizi istiyoruzdur. Bundan ‘ekmek niçin masada değil’ diye bir iğneleme yaptığımız sonucunu çıkarmayın zira tüm erkekler edebiyatçı değildir…

* Eğer farkında olmadan 2 değişik şekilde anlayabileceğiniz bir şey söylemişsek ve bunlardan biri kötü ve sizi üzecekse, kesinlikle diğer anlamında söylemişizdir, boşuna bizi  sıkıntıya sokmayın…

kadın ve erkek

* Biz farklı anlamlar taşıyan dolaylı, mecazlı soruları anlamayız. Ne istiyorsanız doğrudan söyleyin ve bizi yormayın…

* Eğer şişmanladığınızı düşünüyorsanız ki büyük ihtimalle şişmanlamışsınızdır. Bize sormayın, cevap vermeyi reddediyoruzdur.

* En karmaşık durumda bile bizim için temel kural şudur: ‘En kolayını seç’. Bizden komplike şeyler beklemeyin.

* Erkekler genelde sadece ana renkleri görürler. Mesela, şampanya bir renk değil, bir içkidir bizim için.

Sarımsı Yeşil, Açık Yeşil Likör yeşili, Çimen Yeşili, Kireç Yeşili, Yay Yeşili, Orta Deniz Yeşili

Yukarıda saydıklarınız vallahi hepsi yeşil işte..! Lütfen bizi zorlamayın..?

* Erkeklerin çoğunun en fazla 3 çift ayakkabısı vardır. O yüzden 30 çift ayakkabınızdan hangisinin kıyafetinize uyacağını bilmiyoruzdur lütfen sormayınız ayrıca uyum diye bir şey yoktur ve sırf uyum için giyeceğiniz şeyleri 1 hafta önceden tasarlamanız tamamen sizin takıntınızdır. Mavi kotun üstüne her renk ve desen blüz giyilebilir.

kadınlar-venüsten

* Kırmızı tokanız var ve sırf bu tokaya uyum sağlaması için lütfen kırmızı takım elbise almaya bize mağazaları dolaştırmayınız..!

* Cuma + Cumartesi + Pazar = Bol yemek ve mutfak gerçekliğinin icrasıdır…

* Bizi anlamaya çalışın; ancak bizi anlama işini lütfen fazla abartmayın çünkü çok kolay anlaşılır erkekler.

* Evi temizleyip yorulduktan sonra, yüzünüze bakılmayacak haldeyseniz, yaptığınız temizliğin bizim için bir anlamı yoktur, takdir beklemeyin. Temiz bir evden ziyade bakımlı görünen bir kadınla bir evi paylaşmak daha anlamlıdır…

* Ev işlerinden sonra yattığınız yerde sızıp kalıyor ve her türlü kur çabasına yorgunum diyorsanız bu bizi bozar… Bir erkeğe temiz evden önce temiz bir eş ve hatta sadece bir eş lazımdır. Temizlik bir temizlikçi tarafından da yapılabilir ama bazı şeyler temizlikçi ile yapılmaz… Yapılmamalı da. Bizi zorlamayın..!

* Aylarca süren baş ağrıları baş ağrısı olamaz, mutlaka bir doktora gidin.

* Size ‘neyiniz var’ diye sorduğumuzda, ‘hiç bir şeyim yok!!!’ derseniz size inanırız, bizim için olay bitmiştir. O yüzden bir şeyiniz varsa doğrudan söyleyin sonra bizi anlayışsız durumuna düşürmeyin…

* 30 civarında ayakkabınız ve dolaplar dolusu elbiseniz varken bizi iflas ettirmek bir sevgi gösterisi değildir.

NOT: Bunu tanıdığınız tüm kadınlara yollayın; bir kere de olsa erkekleri anlasınlar. Mümkün olduğu kadar çok erkeğe de yollayın ki, onlar da yalnız olmadıklarını bilsinler.

Etiketler:

Bir Erkeğin Yakarışı Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. duygu dedi ki:

  kesinlikle bu yazida yazilanlara katiliyorum erkeklerin boyle dusundugune inaniyorum ve tum bayanlarin bunu bilerek eslerine cekilmez hale gelen dunyayi daha da cekilmez hale getirmemelerini rica ediyorum marifet cok alisveris yapmakta diil marifet elindekileri degerlendirmekte marifet evi temizleyeyim diye kendini de toz zerrecikleri arasinda kaybetmekte diil cunku evlilik sozlesmesi imzalanirken seni temiizlikci olarak aliyorum diye imzalanmiyor…erkek disariya bakinca disardaki bayanlari gorunce evinde bir bayan oldugunu unutuyor evli oldugunu cunku evde ona evli oldugunu hissettireek bi es yok(tabiki istisnalar haric) haydi bayanlar biraz da erkegimizi dinleyelim…her bayanin esiyle disarida romantik bir aksam yemegini arzuladigini dusunuyorum kim istemez ki…isteriz dediginizi duyuyorum…o zaman elinizde bu imkan yoksa siz bunu imkanli hale getirin haydi bayanlar mutfaga marifetlerinizi gosterin guzel bir aksam yemegi ardindan da guzel bir masa dizayn edin iki de mum artik esinizle basbasa bi aksam yemegindesiniz…afiyet olsun biz sizi basbasa birakalim…

  1. musa dedi ki:

   duygu hanım keşke her kadın sizin gibi düşünse. tebrikte ediyorum bu açık sözlülüğünüzden dolayı

 2. selin dedi ki:

  duygu hanım çok haklısınız katılıyorumm …:)

 3. burcu dedi ki:

  bence kadın erkeği, erkekte kadını anlamalı yani sadece tek taraflı olmaz bu. kadının erkekten daha duygusal oluşu bile yaratılış gereğidir. bizim takıntılarımz onlar için anlam ifade etmese de destek vermelidirler. hem herşey karşılıklıdır erkekler kadınları ne kadar anlarsa kadında erkeği o ölçüde anlar

 4. aslı akçin dedi ki:

  ben zaten bunlarınhepsini,siz söylmeden öncdende çok iyi biliyorum vede artık onagöre davranıcam .ÇÜNKÜ O ARTIK BENİM SEVGLİM DEĞİL”EŞİM1
  EVLİK KÖLELİKTİR AŞK VARSA DEĞİLDİR LAKİN
  SEVGİYLE PİŞER YEMEKLER ÇÜNKÜ.ONUN YİYCEĞİNİ DÜŞÜREYEKYAPILAN ÇORBA İLE BİBAŞKASINI DÜŞĞÜNERE K YAPILAN ÇORBA ARSINDA LZEET FARKI VARDIR.

 5. gamze dedi ki:

  evet belki doğru olabilir ama onlarda bize hayatı çekilmez hale getiriyolar ve bizleri anlamıyorlar

Sayfa başına git
Yandex.Metrica