Atilla Özdemiroğlu 73 yaşında hayatını kaybetti.

Atilla Özdemiroğlu 73 yaşında hayatını kaybetti, Usta sanatçı uzun zamandır akciğer kanseri tedavisi görüyordü ünlü müzisyen Attilla Özdemiroğlu’ndan gelen bu acı haber sanat dünyasını yasa boğdu.
Atilla Özdemiroğlu KİMDİR?
Ankara doğumlu olan Attila Özdemiroğlu, çok genç yaşta müziğe atıldı, daha lisede iken çeşitli müzik etkinliklerine katılıyordu. 1943 doğumlu müzisyen 1966 yılında Durul Gence orkestrasına katıldı ve bir çok görev aldı. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza atan Attila Özdemiroğlu. Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nilüfer, Kayahan gibi ünlü isimlerle çalışma yapan Atilla Özdemiroğlu aynı zamanda 7 tane Altın Portakal Ödülü’nün sahibidir. Evli ve dört çocuk babasıdır. piano, vibrafon, flüt,keman çaldığı müzik aletleridir. Sanat hayatına 65 yılını veren Attila Özdemiroğlu, 200’ü aşkın şarkı, 60 film müziği, 14 müzikal ve yaklaşık bin reklam müziğine imza attı.
Attila Özdemiroğlu hayatını kaybetti
Bir çok ünlü isimlerle çalışan ünlü sanatçı, bir çok filmin muziklerin de yapmıştı müziğini yaptığı filmlerden bazıları:
Muhsin Bey
Ağır Roman
Arkadaş
Vavien
Arabesk,
Eğreti Gelin
Anayurt Oteli
Adı Vasfiye…
Aykut Gürel kişisel sosyal medya hesabından; “Hocam, ağabeyim, tanıdığım en zarif insan Atilla Özdemiroğlu. Mekanın cennet olsun. çok üzgünüm.” dedi. Ferhat Göçer de üzüntüsünü soyal medya hesabından: Değerli müzik adamı… Üstadım, ağabeyim #atillaözdemiroğlu vefat etti…. Çok üzgünüm … Allah’tan rahmet diliyorum… Başımız sağolsun” sözleriyle dile getirdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica