Alabalık, Alabalık faydaları, Alabalığın yararları, Alabalık hakkında bilgiler Kadınca, Kadın, Kadınlar, Kadın Sitesi

Alabalık

ALABALIK HAKKINDAKİ BİLGİLER

Alabalık iyi bir omega-3 yağ asidi kaynağıdır (her 120 gramlık porsiyonda 1,1 gram omega-3 yağ asidi bulunur) ve doymuş yağ oranı ile kalorisi çok düşüktür. Bu balık B12 vitamini bakımından zengindir ve günlük tavsiye edilen demir oranının %10′undan fazlasını sağlar. Ne yazık ki, alabalık, çoğuna lağım boşalan göllerde ve akarsularda bulunur. Bu yüzden, balık çiftliklerinde yetiştirilen alabalıklardan satın almaya çalışın.

alabalik

ALABALIK FAYDALARI

• Kolesterol ve trigliseritleri düşürerek koroner arter hastalığı gelişme riskini azaltır.

• Kan basıncını düşürüp tehlikeli kan pıhtılarını engelleyerek, kalp krizi ve felci önlemeye yardımcı olabilir.

• Kanseröz tümör oluşumunu engelleyebilir.

« Normal beyin ve göz gelişimi için gereklidir.

Demir ve B12 vitamini, anemiyi (kansızlık) önleyebilir. B12 eksikliği yaşlı kişilerde hafıza kaybına, kafa karışıklığına, davranış değişikliklerine ve nörolojik belirtilere yol açabilir.

SIK KULLANILANLARA EKLE

Alt Kategoriler:

Bitkisel Çaylar İlişkiler Beğenilenler Pançolar Yelek Modelleri Ayakkabı Modelleri Nakışlı İşlemeler Çantalar Battaniyeler Fasulye Yemeği Tarifleri Danteller Sütlü Tatlılar Yüz Güzelliği Atkılar Biber Yemekleri Patlıcan Yemekleri Şifalı Otlar Hastalık Belirtileri Şerbetli Tatlılar Modern Dekorasyon Saç Modelleri Bulgur Yemekleri Dekorasyon Fikirleri Patates Yemekleri Pirinç Yemekleri Hamur işi Tarifleri Bitkisel Tedavi Kıymalı Yemekler Domates Yemekleri Sağlıklı Yaşam

“ Alabalık ” yazısı için İlk yorumu siz yapın

Bu yazı için yorum yapın